Po špatném výkonu prohráváme v Hradci.

K poslednímu utkání roku 2020 zajížděla SLUNETA na palubovku Hradce Králové. Papírově byl favoritem celek z Ústí, ale už předzápasové komentáře varovaly před sílou Hradeckých, obzvláště když hrají doma.

A bylo to právě domácí celek, který měl výborný start do utkání, díky kterému se navíc dostal do herní pohody. A zatímco Sokoli hráli svou hru a proměňovali volné střely, SLUNETA si v prvním poločase rozběhla výběrové řízení na střelce/tahouna. Toho nenašla a její útok často ztroskotal na mizerném procentu střelby. Domácí si tak v klidu budovali náskok, který se vyšplhal až na 18 bodů, poločas pak skončil 43:29.

Úvod druhé půle byl opět ze strany hostí nervózní a těžko říci, jestli jim nervozita z důležitosti utkání svazovala ruce a nohy, ale obrana v této fázi hry častokrát zaspala a náskok Sokolů se vyšplhal až na 31 bodů (67:36). Pak se ale o slovo konečně přihlásil ústecký Lamb Autrey několika trojkami nakopl svůj tým ke stíhací jízdě. Po třech čtvrtinách snížila SLUNETA na rozdíl 20 bodů (72:52).

Čtvrté dějství se neslo ve stíhací jízdě SLUNETY, tu táhl samotný Lamb Autrey, který svou sedmou trojkou snížil už na 77:64. Ale bohužel se k němu nikdo ze spoluhráčů nepřidal a domácí přežili kritický úsek hry a v důležité chvíli trefují z rukou Peterky trojku na 82:68 a dokonce utkání zbývají už pouhé 3 minuty. V nich svěřenci Tondy Pištěckého sice pokračovali v celoplošné obraně, ale zkušený tým domácích si výhru už nenechal utéct a zaslouženě vyhrál 89:78.

Tak trochu v koloritu roku 2020 jsme jej zakončili špatným výkonem, nezbývá než se poučit z chyb a nový rok zahájit lépe. Děkujeme všem fanouškům za podporu, přejeme úspěšné vykročení do nového roku a těšíme se brzy alespoň u obrazovek TVCOM.

Hradečtí Sokoli – SLUNETA Ústí nad Labem 89:78 (18:11, 43:29, 72:52)
Body domácí: Barac 22, Lošonský 13, Peterka 12, Stamenkovic 11, Halada a Koloničný po 9, Šoula 7, Sedmák 6
Body hosté: Autrey 25, Fait 15, Hanes 11, Svejcar 9, Pecka 5, David 4, Šotnar 3, Rakočevič, Karlovský  a Wiesner všichni po 2
Trojky: 29/10 – 33/9
Trestné hody: 20/17 – 22/21
Doskoky: 48 - 38
Osobní chyby: 19 – 24